ד"ר דקלה אורן    כירופרקטיקה ותרפיה קרניו-סקראלית   logo


משולש הבריאות

האם משולש הבריאות שלכם מאוזן?

אם אתם סובלים ממצבים של לחץ, חוסר שינה, עייפות, כאבים שונים, מחלות כרוניות, בעיות עור, בעיות הורמונאליות, ואם אתם חשים שהאור שלכם מעומעם, כנראה שקיימים בקיעים במשולש הבריאות שלכם.

משולש הבריאות כולל שלוש צלעות- הבסיס הפיזי, הצלע הכימית והצלע הרגשית- אנרגטית- נפשית.

בסיס המשולש הוא הגוף הפיזי. המונח סומה או סומאטי מתייחס לאברי הגוף ולמערכת העצבים שמפקחת על כל פעילויות הגוף. טיפול גופני מיועד לשחרר חסימות בגוף הפיזי ובמערכת העצבים כדי להחזיר לגוף הפיזי את האיזון הטבעי. באופן פשטני ניתן להשוות את טיפולי הגוף לטיפול ברכב אצל המוסכניקים שמאזנים את גלגלי המכונית, מותחים רצועות ומאזנים פעימות מנוע.

בטיפול בגוף אנו מאזנים מפרקים, משחררים שרירים תפוסים, משפרים את הזרימה העצבית ואת אספקת החמצן לרקמות. בנוסף לטיפולי המגע יש לשים לב לבעיות יציבה ולבדוק היטב את סוג הפעילות הגופנית שבה בוחר המטופל. פעילויות יומיומיות כמו בישול, טיפול בילדים, עבודה מול מחשב, נהיגה ממושכת, עבודות פיזיות בבית ובגינה, כולן משפיעות על הגוף הפיזי. גם מצבים שבהם הגוף משתנה כמו צמיחה מהירה בגיל הילדות וההתבגרות, הריון, ושינויים של הגיל המבוגר, משפיעים כמובן על הגוף הפיזי.

הצלע הכימית כוללת את הגוף הפיזיולוגי. הורמונים, אנזימים, מערכת העיכול, המערכת האנדו-קרינולוגית, היכולת להפריש חומרים רעילים ולנקות את הגוף.. איזון של כל אלה מאפשר לגוף לתפקד כראוי, לקחת את החומרים המזינים מן המזון, לפרק אותם ולשנע אותם לאברי הגוף השונים כדי לאפשר חידוש של התאים ותפקוד שלהם בהרמוניה בפיקוח של הבלוטות השונות ומערכת העצבים. גוף בריא מתחדש ללא הרף. יש בו פעימה והתרחבות והוא בתהליכי צמיחה וחיות.

הצלע הרגשית- אנרגטית- נפשית: כאן חוברים להם החומרים שאין באפשרותנו לשים במבחנה ויחד עם זאת השפעתם רבה וחשובה. כל רגש, כל מחשבה, כל תגובה אנרגטית לאירוע יוצרת תגובות בגוף. החיים לא עוברים מעלינו או מסביבנו. גם כאשר איננו זוכרים אירועים שהשאירו משקעים כמו טראומות, בין אם קשות או קלות, הגוף זוכר. לטראומות יש נטייה להישאר בגוף בצורה של ציסטות אנרגטיות שיכולות להשפיע על הבריאות ולהביא למצבי חולי קשים גם שנים רבות לאחר האירוע. המארג הנפשי שלנו יקבע כיצד נוכל להתגבר על משקעים וכיצד אנו מגיבים לאירועים שונים בחיים. מכאן המונח פסיכו-סומאטי שאיננו מתכוון כפי שרבים טועים לחשוב במחלה שהאדם ממציא אלא בהשפעה שיש לנפש על הגוף.

תהליך של ריפוי כשמו כן הוא- תהליך וההתייחסות לכל מרכיבי הבריאות הכרחית. ניקח לדוגמה אדם שמזניח את גופו, אינו פעיל גופנית וצורך מזונות שמזיקים לו. אותו אדם מחליט לעבור תהליכים נפשיים שיאפשרו לו להיות שלם עם עצמו ומשוחרר מכבלי העבר. בטיפול כלשהו הוא מצליח לגעת באושר, אבל ההתנהלות הפיזית והכימית שלו ממשיכה לשדר לגופו חוסר איזון, ולכן יקשה עליו להיות באמת בריא.

רק כאשר אנו מצליחים לאתר את הסיבה האמיתית למחלה, ומטפלים בעצמינו באופן שלם על ידי התייחסות לכל אחד ממרכיבי משולש הבריאות, אנו מאפשרים לגוף הסומאטי לשחרר את החסימות ולגוף האנרגטי לפעול במלוא עוצמתו כדי להביא את המכלול המופלא הזה שהוא אני למצב הטבעי המולד שלו שהוא מצב של בריאות ואיזון מאושר.

זכותכם להרגיש טוב,חובתכם להרגיש טוב

ואתם מוזמנים להעניק לעצמכם טיפול שיאפשר לכם להצית מחדש את אור החיים והבריאות שלכם

מרפאות בהרצליה ובמצפה מכמנים, טלפון נייד: 054-644-4822

img img img img img img