רוח בהר    מרכז לתרבות הגוף והנפש   logo

וּבְשַלְוַת הָאִישׁ תִּכְלֶינָה כָּל חֶרְדוֹת מְצוּקוֹתָיו, כּי בּינַת שׁלֵוֵי הַדַעַת חִישׁ תָּנוּחַ יַצִיבָה.
מתוך הַבַהַגַוַדֵגִיטַה - שירת המבורך בתרגום ע. אולסבנגר
 
הסיפור שלנו

דקלה אורן נולדה למשפחת ירקון במדבר, גדלה בתל אביב וחלמה על חיים בטבע ודרך לשרת את הקהילה.

איציק אורן נולד למשפחת אהרונובסקי, גדל בתל אביב כסמוראי עברי וחלם להקים דוג'ו – מקום שבו ילמדו את הדרך.

דקלה ואיציק נפגשו במכון וינגייט למורים לחינוך גופני. המפגש הביא להקמת משפחת אורן. השניים המשיכו את דרכם המקצועית בארץ ובארה"ב. דקלה למדה כירופרקטיקה ואיציק למד והתמקצע בתכנות מחשבים. לאחר שנים של נדודים חזרו לארץ וכאן מצאו את חלקת אלוהים הקטנה שלהם במצפה מכמנים. הם הניחו את התרמיל, הפשילו שרוולים והקימו את החלום והחזון.

"רוח בהר" מקום שבו מתארחים אנשים ללימוד הדרך. מקום שמאפשר להשתחרר מתלאות היום יום, מהרעש שאנו אוספים, מן ההמולה והצורך להספיק ולהגיע. ב"רוח בהר" נושמים אוויר, מתרווחים, נחים, ומתחדשים.

בבניית המקום הקפידו בני הזוג על שילוב בין חומרים שכולם מן הטבע ושמירה על עקרונות של שווי משקל ואיזון הרמוני. אבן, ברזל, מים, עץ והרבה רוח.

ב"רוח בהר" מבקרים אנשים שכבר היו כאן ושם. אין כאן מכונת אספרסו, וגם לא רהיטים של לואי ה14. יש כאן רוגע, שלווה ונוחות שקטה, מעט נזירית של מקדש. השהייה במרכז מעירה זיכרון עתיק של פעם. מרווה צמא למרחבים. העיניים מטיילות להן בין הגאיות וההרים, השרירים מתרפים, בית החזה נפתח, והלב מתמלא שמחה.

השילוב של פעילויות שמטיבות עם הגוף והנפש ביחד עם פעילויות ממוקדות מטרה הוא ייחודי ויוצר חוויה של יום שנזכור זמן רב. המטבח עושה שימוש בחומרים טבעיים ומקומיים בלבד ומפתיע באיכותו ובטעמו. הטבחיות במרכז עוקבות אחרי חוקים נוקשים של שילובי מזון מתאימים, שימוש בחומרי גלם מעולים, צריכת מזונות על פי עונתם ושילוב עם צמחי מאכל אורגניים שחלקם לוקט בשטח.

"רוח בהר"- מקום שנבנה עבור אנשים. מקום עם נשמה.

לדף של דקלה ואיציק אורן