רוח בהר      Mountain Spirit      Holistic Retreat  logo

וּבְשַלְוַת הָאִישׁ תִּכְלֶינָה כָּל חֶרְדוֹת מְצוּקוֹתָיו, כּי בּינַת שׁלֵוֵי הַדַעַת חִישׁ תָּנוּחַ יַצִיבָה.
מתוך הַבַהַגַוַדֵגִיטַה - שירת המבורך בתרגום ע. אולסבנגר
 
אישה אש חושים – אשרם נשי

איך קם לו אשרם? ועוד נשי.. "במהלך מסעותיי הרבים בהודו, ארץ האשרמים, פגשתי בסוואמי ג'י. איש זקן ורב חוכמה. כשהתקרבתי לביתו הצנוע ראיתי שיחי פרחים וערוגות ירקות ובדים כתומים תלויים על החבל לייבוש ואז שמעתי אותו שר. האטתי את הילוכי והקשבתי בהתרגשות. הוא שר את החיים. ככה סתם. כשנכנסתי אל הבית מצאתי אותו מבשל. עיניו אורו והוא הזמין אותי להצטרף לארוחה. ההכנות ארכו זמן רב. כל חיתוך ירק וערבוב עדשים זכה לתשומת לב מירבית. וגם אני. סוואמי ג'י אימץ אותי ואני אותו.

שמרנו על קשר גם דרך הטלפון כשהייתי רחוקה. כשישבתי מולו, שתיתי את דבריו וחשתי את האנרגיה שלו. דמעות זלגו מעיני. אבל, ההתמסרות שלי אליו לא הייתה מוחלטת. אינני אישה של גורו ולא יכולתי לקבל כל מילה שנאמרה על ידו. המשכתי לחקור ולתהות..ובסופו של הסיפור, למקרה שאתן שואלות, המשכתי בדרכי בשביל של החיים.

סוואמי ג'י היה סבלן מאוד לדרך שבה בחרתי את הלימוד. השנה ההיא הוקדשה ללימוד עקרונות בסיסים שהחשוב מהם היה האי- התקשרות. באחת הפעמים כשסיפרתי לו על מרכז "רוח בהר" שלנו הוא אמר בפשטות ובמבטא הודי: "you will open an ashram" באותו זמן הדברים נראו מאוד רחוקים ואפילו הזויים, ושמתי את האמירה על מדף. אבל הזרעים נקלטו והנה עברו מספר שנים והאשרם קורה. הוא קורה מתוך עבודה של שנים רבות עם נשים. מתוך הכרות עם נשים מדהימות ומורות נפלאות שמעניקות בלי סוף. ויש לנו גם בית: "רוח בהר" על הר כמון, היכן שהרוחות תמיד מנשבות. מקום עם נשימה.

המסע הרוחני שלי החל בגיל שש עשרה עם מורתי ליוגה שולמית קמחי. בגיל ארבעים גיליתי את מורתי לזן בודהיזם שרי הובר. שמואל שאול הוא מורה ואיש יקר שעזר לחבר את אהבתי לטבע ולעבודה עם הרוח. כמה שנים אחר כך פגשתי את סוואמי ג'י וכעת אני כאן. בשלה ועדיין ילדה-תלמידה. ותמיד משתהה. כעת אני מרגישה שהתמרורים בדרך מורים לקשור את כל הקשרים ולהביא את הסיפור שלי אליכן. להביא אתכן אלי. אנו חיות בזמנים מרתקים ולא פשוטים, ויש צורך יותר מאי פעם באחוות אחיות. נשים מתעוררות והעוצמה הנשית היא כבר לא רק מילה ניו אייג'ית. היא פה והיא פועמת ומתחזקת. הישיבה שלנו ביחד מול האש מחזירה אותנו לזיכרון של ימים קדומים שבהן שלטה החוכמה הנשית והעולם היה יותר רגוע ופחות אלים.

את האשרם הנשי שלי אני מקדישה לכל הנשים בעולם. ליופי, לסבלנות, לנתינה, להתמדה, לאומץ, לחברות. לנשים המדוכאות ולנשים מורדות. לנשים ששותקות ולנשים שמעיזות. לנשים של פעם ולנשים של היום. לנשים יוצרות ולנשים מורות. לנשים רדומות ולנשים חשות. לאימא שלי, לאחותי, לבנותיי. לאלות ולדקיני של כל תקופה. ולאם הגדולה. שלך באהבה, דקלה-ערבה"

הזמנה

זוהי הזמנה אישית לך, אישה של אש וחושים לפרוש כנפיים ולתת לעצמך מתנה שהיא רק שלך. זוהי קריאה אישית לך, אישה של אש וחושים להיות חלק מקבוצות נשים שנפגשות על הר כמון באשרם נשי ללימוד חוויתי דרך הגוף, הטבע, האמנות, והארת מסתרי הנפש האנושית.

זוהי הזדמנות אישית לך, לצאת למסע של חקירה וגילוי, של השלה, של החלמה, התמקדות, התחדשות והעצמה. אישה, אש, חושים, האשרם הנשי במרכז "רוח בהר" מזמין אותך לבוא לבד או עם קבוצת חברות לשהות במרכז. במשך היום אנו מתרגלות פעילויות שונות שלקוחות מעולם רחב של שיטות לימוד ותרגול. את המודעות לעצמנו ולהשגת המטרות שחשובות לנו כרגע אנו מאירות בעזרת מדיטציות שונות כקבוצה וביחידות. אישה, אש, חושים הוא אשרם מפנק לנשים שמגיע להן. הבריכה ומקווה המים החמים מאבן טבעית תורמים להרגעות ושחרור של הגוף ממתחים. הפעילויות נערכות בחיק הטבע או בדוג'ו הממוזג על מזרני טטאמי מקוריים עם חלונות לנוף הגלילי. המאכלים הטעימים והבריאים מבושלים במקום, במיוחד עבורנו על ידי צוות מנוסה של בשלניות בדואיות מן הכפר הסמוך. אנו מעריצות את הזמן שלך להיות עם עצמך ומכבדות את השקט שאת כה זקוקה לו.

בסופו של היום, מול שקיעה אדומה, תמצאי אותנו מול האש לפעילות ערב ומעגל נשים ברוח הזן. באשרם הנשי עוקבים אחרי הלבנה ומעגליה המסתוריים, מקשיבים לציפורים וליללת התנים. הפעילות מיועדת לאלות בכל גיל ואין צורך בניסיון קודם. הפעילויות מותאמות לכול אחת בהתחשב גם באתגרים גופניים. האשרם שלנו מארח מנחות סדנאות מומחיות ומקצועיות ממבחר תחומים. הפעילויות מתחדשות ומתעדכנות. שאלי אותנו מה חדש..גם מנחות חדשות מוזמנות להתקשר ולהכיר. אישה, אש, חושים- אשרם נשי במרכז "רוח בהר" מאפשר לך להשיל חבילות ישנות שכבר לא נחוצות, להתעטף בצעיפים צבעוניים, קלילים ואווריריים, להיות מי שאת באמת ולהינות בריקוד המיוחד שהוא רק שלך.

img img img img img img