ד"ר דקלה אורן    כירופרקטיקה ותרפיה קרניו-סקראלית   logo


תרפיה קרניו-סקראלית

לפני כעשרים וחמש שנים  פיתח  ג'ון אפלדג'ר את התרפיה הקרניו-סקראלית -  מטרת הטיפול היא לשפר את תפקודי הגוף ולשחרר אותו מכאבים ומתחים. המערכת הקרניו-סקראלית מורכבת מרקמות עדינות ומנוזל בין שדרתי שמקיף את המוח וחוט השדרה.

מערכת זו כוללת את עצמות הגולגולת, הפנים והפה. את עמוד השדרה והחוליות ועצם העצה (עצם הזנב).

מערכת חיונית זו ממשפיעה באופן ישיר על תפקוד המוח וחוט השדרה. חסימות או חוסר איזון יכולים להוביל לבעיות בריאותיות שמקורן בחוסר תפקוד עצבי תקין. בעיות אלה כוללות כאבים כרונים (כאבי ראש, צוואר וגב), בעיות בעיניים, עקמת, בעיות קואורדינציה, קשיים בריכוז ולימוד, בעיות רגשיות עייפות ועוד.

תרפיה קרניו-סקראלית היא דרך טיפול עדינה במיוחד לאיתור וטיפול בחסימות ברקמות הרכות, אשר תומכת ומזרזת רפוי טבעי של הגוף. כתוצאה מהטיפול המטופל חווה הפחתה בכאבים, שחרור ממתחים, שפור ביכולת החיסונית ובריאות וחיוניות משופרת.

כיצד מבוצע הטיפול הקרניו-סקראלי?

הטיפול נערך במגע עדין ביותר- בערך במשקל של מטבע- על מנת לגלות חסימות במערכת.  המטפל מיומן להבחין ולהרגיש את הקצב של הנוזל הבין שדרתי כשהוא עובר במערכת.

מטפלים מנוסים חשים בתנועה בכל מקום בגוף, אך בעיקר בגולגולת ובאגן. במקומות אלה מתחברות רקמות עדינות שמחזיקות את המוח וחוט השדרה במקומם.

המגע העדין של המטפל עוזר לכוחות הריפוי הטבעיים של הגוף וליכולות שלו לרפא את עצמו.

הכוונה היא שבניגוד לשיטות אחרות בהן המטפל "מכריח" את הרקמות להשתחרר, בתרפיה קרניו-סקראלית המטפל חש את הגוף ואת רצונו לחזור לתנועה נכונה. שיטה זו אינה יוצרת התנגדות בגוף. המטופל חש רגיעה לכל אורך הטיפול ומתחים חבויים משתחררים.

שיטה זו מתאימה לכל מי שחפץ לשפר את בריאותו ולחוש יותר אנרגטי ורענן.

בטיפול משתמשים לצרכים רבים החל מרגיעה והפחתת מתחים ועד לפתרון בעיות חמורות במערכות השלד, השרירים והעצבים.

כיצד לשמור על הריון תקין ולאפשר לעובר התפתחות אופטימאלית ברחם?

הרחם הוא המקום המקודש שבתוכו צומחים החיים החדשים. מובן שנרצה לוודא שחלל זה מאפשר חופש תנועה לעובר ומסוגל להתרחב בכל הכוונים בעת הצמיחה.

הרחם מוחזק בין היתר  על ידי רצועות שמחוברות לעצם העצה. אצל נשים רבות עצם העצה אינה מאוזנת ונוטה לצד זה או אחר. הסיבה יכולה להיות פגיעה בעובר או יציבה לקויה.

במקרה כזה נוצר חוסר איזון גם ברקמות החיבור שעוטפות את השרירים והאיברים הפנימיים

ונוצרת משיכה ומתיחה לא הרמונית של הרחם.

נשים בהריון נהנות מאוד מטיפול קרניו-סקראלי שהוא מרגיע מאוד ומבטיח שפור של תנאי ההיריון.

מייד לאחר הלידה חשוב מאוד לאזן שוב את הגוף כדי לוודא שעצמות האגן והירך מאוזנות.

טיפול קרניו-סקראלי לתינוקות וילדים:

תינוקות לאחר לידה זקוקים לאיזון של המערכת הקרניו-סקראלית.

לאחר הלידה העצמות  הסחוסים והרקמות המרכיבים את הגולגולת (הקרניום) עוברים שינויים רבים. בתוך הגולגולת נמצא שק ובתוכו הנוזל הבין שדרתי שמספק הזנה והגנה למוח ומרכיביו.

בשל תנוחות לא נכונות ברחם, לידה קשה כמו ניתוח קיסרי וואקום, או אף בשל חסימות בגוף האם כתוצאה מיציבה לקויה או תאונות, עלול התינוק להיוולד כשהוא סובל מחוסר איזון בין עצמות הגולגולת, החוליות והאגן. חוסר איזון זה גורם לקשיים בתנועת עצמות הגולגולת וזרימה לקויה של הנוזל הבין שדרתי.

כיון שמדובר בתזוזות מאוד קטנות ובשל עדינות המערכת הקרניו-סקראלית אצל התינוק אין אפשרות לאתר בעיות בבדיקה רפואית רגילה.

בין הבעיות הנפוצות ביותר שאנו מזהים קיימות הבעיות בהנקה כתוצאה מרפלקס יניקה חלש, קשיים וחוסר איזון בהחזקת הצוואר והגפיים, ומאוחר יותר בעיות למידה והתנהגות.

בקרב ילדים שסובלים מבעיות התנהגות כגון היפראקטיביות ופחדים, אנו מזהים לחץ ודחיסה של בסיס הגולגולת אל שתי החוליות העליוניות. למערכת שאינה מתפקדת כראוי גם השלכה על עצבים חשובים כמו הואגוס ובלוטות שאחריות על הפרשות הורמונים. במקרה כזה יכולות להתפתח אלרגיות למזון.

בעיות קשות יותר הן אוטיזם ושיתוק מוחי ובהן יש לשיטת הטיפול הקרניו סקראלית הצלחות רבות.

איתור וטיפול מוקדם יכול לחסוך שנים רבות של קשיים מאוחר יותר.

ילדים מאוד אוהבים את הטיפול ולתדהמת הוריהם נרגעים, נושמים לאט יותר ולעיתים גם נרדמים על שולחן הטיפולים.

___________________________________________________________

"ד"ר אורן הכניסה לי אויר לתוך הריאות והגוף"- ילדה בת חמש שטופלה בזמן התקפת אסטמה.

"לפני שהתחלתי את הטיפול סבלתי מסחרחורות חמורות. היו ימים שסבלתי מ4-5 התקפים ביום. ההתקפים הגבילו אותי מאוד ולא יכולתי לטפל בשלושת ילדי. רעשים הפריעו לי ונאלצתי לעזוב את משרתי כמורה. לאחר שנה של טיפול שכלל כירופרקטיקה ותראפיה קרניו-סקראלית חזרתי לתפקוד מלא. אינני יכולה להאמין בשינוי שחל בי בשנה זו! אני כל כך מודה לד"ר אורן על נוכחותה בחיי. אני חשה מבורכת." מישל אדג'קומב, חולה במחלת מניאר

ד"ר דקלה אורן מתמחה בתרפיה קרניו סקראלית ברמה של מתקדמים.

בין קורסי ההתמחות:

Cranio-Sacral 1, 2

Somato- Emotional Release 1, 2

Advanced Cranio-Sacral Technique

img img img img img img