ד"ר דקלה אורן    כירופרקטיקה ותרפיה קרניו-סקראלית   logo


טיפול בתאונות

צליפת שוט- האם יש לך את זה? איך להקטין את הנזק?

האם ידעת ש81% מכל תאונות הדרכים קורות במהירות של מתחת ל50 קמ"ש?

מחקרים אחרונים מוצאים ש"צליפת שוט" או נקע של הצוואר היא הבעיה הנפוצה ביותר  כתוצאה מתאונות דרכים וגורמת ל 82% מימי היעדרות מהעבודה במשך שנתיים וחצי לאחר התאונה!!!

מה קורה בתאונות של מהירות נמוכה שגורם לכל כך הרבה נזק?

חשוב להבין שהסטנדרטים של בטיחות הרכב שנועדו למנוע נזק למכונית אינם מונעים נזק לנוסעים. מרבית המכוניות החדישות יכולות לעמוד בתאונה במהירות של 15 קמ"ש ללא נזק נראה לעין.

הנזק לצוואר של מבוגר בריא נגרם כבר במהירות של 4 קמ"ש.

כיון שלנשים יש בדרך כלל גוף יותר קטן ומסת שרירים פחותה מזו של גברים, הן יותר מועדות לסבול מנזק כתוצאה מתאונה. סף הנזק למכונית הוא כפי ארבעה מסף הנזק לנוסעים. בנוסף,כיון  ששלדת המכונית נוקשה ופחות גמישה מגוף האדם, המכונית נעה פחות מן האדם. בתאונה שבה פוגעת מכונית אחת בשנייה מאחור,תנועת ראש הנוסע מואצת פי 2.5 מתאוצת הרכב.

הסימפטומים לצליפת שוט נרחבים ויכולים להופיע מיידית או לאחר חודשים ושנים מיום האירוע.

התלונות השכיחות ביותר הן כאבים ונוקשות בצוואר, בגב ובכתפיים. תלונות נוספות הם של כאבי גב תחתון, כאבי ראש, סחרחורות, כאבי לסת והירדמויות של הזרועות.

בניגוד לדעה הרווחת, הפגיעה חמורה יותר אם הגוף רגוע והאדם אינו מוכן לתאונה.

כדי למזער את הנזק, וודאו שמשענת הראש נעולה מעל למרכז הראש. אם אתם מודעים לתאונה שעומדת להתרחש, הביטו קדימה, תפסו חזק את ההגה בשתי ידיים ולחצו בכוח על המעצורים. אם יש במכוניתכם שק אויר אל תניחו את ידיכם על הכיסוי שלו- ניפוח מהיר יכול לגרום לשברים בידיים. וכמוכן תמיד חגרו את חגורת הבטיחות.

מחקר עדכני במגזין של רפואה אורטופדית מצהיר ש74% מהמקרים של צליפות שוט משתפרים משמעותית בעזרת מניפולציה כירופרקטית ושזהו הטיפול היחידי שהוכח אפקטיבי לכאבים כרונים כתוצאה מתאונות דרכים.

אם נפגעת בתאונת דרכים מומלץ להגיע לאבחון וטיפול בדחיפות.

טיפול מוקדם מונע בעיות מאוחר יותר.

img img img img img img